Artritida a Dna

Dna je také forma artritidy a způsobuje zánět kloubů.

Pair of hands holding a footTo způsobuje náhlé, silné záchvaty bolesti. Bolestivost, zarudnutí, teplý na dotek a následuje otok v kloubech. Obvykle to bude mít vliv jednom kloubu nebo v jednom prostoru najednou. Velké toe je nejvíce často ovlivněna, ale dna může také ovlivnit jiné klouby nohy.

Vaše kolena, kotníku a nohy mohou být postiženy, a občas vaše klouby, paže, ruce, zápěstí, prsty a loket může být bolestivé. Páteř je téměř nikdy ovlivněna. To je také nazýván metabolické artritidy, onemocnění, vytvořený nahromaděním kyseliny močové.

V tomto stavu, natrium urátu nebo kyseliny močové krystaly jsou uloženy na chrupavky kloubů, šlach a okolních tkání. To je v důsledku zvýšené koncentrace kyseliny močové v krvi. To vyvolává zánětlivé reakce těchto tkání.

Známky a Příznaky Dny

Příznaky jsou náhlé, nečekané pálení bolest. Otok, zarudnutí, teplo a tuhost takto v kloubu nebo určité oblasti těla. Tam může být červené nebo fialové kůže kolem postižené oblasti. Běžně postihuje muže v palcích u nohou, ale může objevit v jiných částech těla. To může mít vliv na ženy stejně, horečka nízkého stupně někdy následuje útok.

Obvykle osoba trpí dvěma zdroji bolesti. Krystaly uvnitř kloubu způsobuje silné bolesti, kdy tato oblast je přesunuta. Zánět tkání kolem kloubu také způsobí, že kůže je oteklé. Tato oblast je něžný a bolest, pokud je dokonce mírně dotkl. Například, deku nebo i nejlehčí list drapérie přes postižené oblasti by mohlo způsobit extrémní bolest.

Občas náhlé a intenzivní bolesti kloubů následuje. To může často probudit člověka ze spánku. Pokud někdo má tuto nemoc v průběhu let, krystaly kyseliny močové se mohou hromadit v těle tvořit uzlíky zvané “tofy”.

Foot with GoutTyto uzliny se mohou objevit jako boule pod kůží, v blízkosti kloubů, jako jsou kolena a prsty. Na okraji uší nebo v ledvinách. Kyselina močová pochází z rozpadu genetického materiálu v buňkách. Některé potraviny obsahují velké množství purinů, jako jsou červené a vnitřnosti. Mušle a ančoviček také nést tyto.

Puriny jsou odbourávány na kyselinu močovou v těle.

Kyselina močová v normálním množství zůstávají rozpuštěné v krvi a přes ledviny. Oni pak odejít z těla jako odpad. Kyseliny močové ve vysoké částky, aby člověk více pravděpodobné, že k rozvoji dny.

Co Způsobuje Dna?

Současně toto onemocnění bylo jednou myšlenka být jen něco, že bohaté a slavné. Lidé si mysleli, že konzumace příliš bohaté jídlo a víno by jim příznaky. Strava a nadměrné pití přispívá k tomu, že nejsou hlavní příčinou.

Ne každý s vysokou hladinou kyseliny močové se získat dna. To závisí hodně na tom, jak rychle a osob ledvin může zbavit této kyseliny. Jen proto, že někdo v rodině trpí to neznamená, že všichni v rodině bude mít nemoc. Toto riziko se liší od člověka k člověku.

Jak Časté Jsou Útoky Dny?

Útoky z tohoto onemocnění se vyskytují čas od času ve stejných kloubů. Počáteční útok může trvat několik dní až dva týdny, pokud není ošetřena.

Tyto útoky se mohou projevit častěji a zapojit více kloubů v průběhu času. Můžete mít vážnější příznaky a může trvat déle, pokaždé. Po opakovaných útocích váš spoj může být poškozen. Někteří lidé budou mít pouze jen jeden útok. Většina lidí, kteří mají jeden dnou útok bude mít alespoň druhý útok. To nemusí zobrazit až za několik let po počáteční nástup. Jiní mohou mít útoky každých pár týdnů.

Kdo Je Ovlivněn Dna?

Joint InflammationNemoc postihuje více než 2 miliony Američanů. To je nejčastější u mužů ve věku mezi 40 a 50.

Lidé, kteří jsou obézní, pití alkoholu a užívání diuretik se zdají být postiženy více. To obvykle postihuje ženy po menopauze. Méně často mladší lidé mohou být ovlivněny. Některé léky mohou zvýšit tam šance na získání příznaků.

Některé léky, které snižují schopnost těla odplavit kyselinu močovou. Čímž se zvyšuje riziko.

Mezi tyto léky patří:

  • Anti-zánětlivé léky, vyrobené z kyseliny salicylové, jako je aspirin.
  • Cyklosporin, lék používaný k potlačení imunitní systém (Cyklosporin často se používá k zabránění odmítnutí transplantovaných orgánů).
  • Levodopa, lék užívaný k léčbě Parkinsonovy choroby. Niacin, vitamin, který je součástí vitaminu B komplex a někdy se používá k léčbě vysoké hladiny cholesterolu.

V těchto dnech naše potraviny jsou chybějící živiny, protože způsob, jakým jsou zpracovány. Obezita se zdá být stále více a více převládající v naší společnosti. Další problém je, že jsme se jíst tolik sacharidů, které naše tělo je ukládání na tolik tuku, že pravidelné cvičení a diety prostě nemůžu zbavit. Našel jsem pomoci s acai berry po utrpení s Revmatoidní Artritidou po mnoho let.

LEAVE A REPLY