Jak Dýchání Pomáhá Regulovat Krevní Tlak – A Jak Můžete Využít Ji

Schopnost kontrolovat krevní tlak a další tělesné procesy přirozeně je svatý grál alternativní lékaři.

Nyní některé jejich pohledávky poté odmítnuta jako fantazijní získávají tradiční respekt. Zejména, zdá se, že jsou na něco se břišní dýchání a “chi-kung” – cvičení, které používají dýchací léčit a posilovat nejen srdce, ale i celé tělo.

Někteří by to mělo být žádným překvapením. Jsme si vědomi, že naše dýchání ovlivňuje naše oběhu, dýchání a srdeční tep zvýšení synchronizace v reakci na strach, hněv a jiné stresory. Náš krevní tlak jde nahoru, i když to nechceme normálně cítit.

Breathing Exercise

Dýchací a oběhový systém jsou neoddělitelně spojeny. Takže se zdá logické, že srdeční tep a krevní tlak by měl také klesat v reakci na pomalejší rychlost dýchání. Samozřejmě, věci, které prostě “musí být pravda” mají ve zvyku se ukazuje být špatné, ale, naštěstí, to je případ, kdy logika dokazuje. Klinický výzkum potvrzuje, že dýchání, mezi svými mnoha dalšími přínosy, skutečně mít vliv na oběhový systém a pomáhá regulovat krevní tlak.

Jak to dělá, to je místo, kde věda a alternativní a Východní medicína část cesty.

Podle Východní principy, dýchal pomalu a hluboce do břicha, posiluje srdce tím, že stimuluje “chi”, tajemné energie, řekl, aby byl životní síly. Ale i přes přesvědčivé účinky některých terapií řekl, aby byl kvůli chi, akupunktura, například, není tam žádný vědecký důkaz pro jeho existenci.

Zatímco chi zůstává záhadou existuje několik konkrétních fyziologických procesů, které může účet pro efekt pomalého dýchání na krevní tlak:

Naše napětí úroveň se odráží v našem dýchání.

Když zdůraznil, jsme dýchat rychle a mělce, což vytváří se svalové napětí, a to zejména v oblasti hrudníku. Toto napětí, které zužuje krevní cévy a zvyšuje krevní tlak. Terapeutické pomalé dýchání uvolňuje svaly hluboko do hrudi, což velkých cév otevřít a zmírnit tlak na srdce. Výsledkem je nižší krevní tlak.

To, co se často nazývá břišní dýchání také podporuje krevní oběh a může snížit krevní tlak tím, že některé z zatížení off srdce. To by mělo správně být nazýván “brániční dýchání”. Membrána je velký list sval oddělující hrudník nebo hrudní dutinu od břišní. Co se stane v brániční dýchání je, že membrána se rozšiřuje směrem dolů čerpat dech hluboko do plic. Toto rytmické expanze a kontrakce bránice, největší a nejsilnější sval v těle, působí jako membránové čerpadlo pro podporu cirkulace krve, zejména žilní krve z břicha do hrudníku nebo horní části hrudníku. S jeho velká plocha membrány může pohybovat překvapující množství krve.

Yoga

Třetí cestou, jak zpomalit dýchání může snížit krevní stiskněte a prospěch srdce je chemicky, ne mechanicky, ale znovu zdůraznit, hraje roli. Dr. David Anderson, výzkumník s National Institutes of Health, vysvětluje, že podle chronický stres lidé mají tendenci dýchat mělce a podržte je, aniž si to uvědomují. On volá tento inhibiční dýchání. Dýchání tímto způsobem sráží krev chemie z rovnováhy, zvyšuje jeho kyselost. Kyselá krev je do ledvin méně efektivní při pumpování sodíku ven a to zase zvyšuje krevní tlak. Dr. Anderson je přesvědčen, že pomalé dýchání může být schopen zvrátit tento efekt. Říká, že lidé praktikování pomalé dýchání “, může být změna jejich krevních plynů a způsob jejich ledviny jsou regulační sůl.”

Pozoruhodné je, že každý z těchto procesů napodobuje působení jednoho nebo více krevní tlak léky, ale naprosto přirozeným způsobem bez vedlejších účinků.

Tady je další dobrá zpráva: nemusíte, aby se stal chi-kung mistra využít pomalé dýchání. Jednoduché dýchací techniky byly vyvinuty, které někdo může použít k pomoci snížit a kontrolovat jejich vlastní krevní tlak v jen pár minut denně.

Ačkoli tam jsou k dispozici programy, které mohou učinit učení je rychlejší, jednodušší a efektivnější, každý může mít prospěch z těchto technik na jejich vlastní téměř okamžitě. Základy jsou jednoduché:

První, jednoduše relaxovat.

Poslech pomalé, uklidňující hudba může pomoci. Plus, hudba může skutečně pomoci regulovat své dýchání, jako je přirozeně se snaží synchronizovat s rytmem a tempem hudby, kterou posloucháte.

Jak si odpočinout, zpomalit svůj dech tak daleko, jak je pohodlné. Nechci jít nad rámec vaše pohodlí práh.

Blood Pressure

Poté, co se stal pohodlné s pomalejší rychlost dýchání start pro prodloužení délky výdechu. Relaxovat úplně při vydechování. Střílet se postupně prodlužuje dobu výdechu se asi dvakrát délku nádechu. Nepoužívejte žádnou formu počítání nebo jiné měření času; to bude jen rušit váš odpočinek. Tak dlouho, jak vaše načasování je na hřišti budete cítit výhody.

Pokračovat po dobu 15 minut a opakujte několikrát týdně. Vaše dýchání bude postupně snižovat trochu pokaždé, když při své dávky zvýšit.

To je vše, co má; jen 15 minut denně.

Pokud se to zdá těžké uvěřit, že je důležité vědět, že zkušenosti s umělé srdce pumpuje ukázaly, že odpočívá srdce, i nemocné, pro jen krátkou dobu, může mít úžasné léčivé účinky.

A co víc, klinických studií ukazují, že snížení krevního tlaku z pomalé dýchání jsou kumulativní. Zpočátku, oni mají tendenci být pouze dočasné, stejně jako účinky jednoduché relaxace. Ale v průběhu několika týdnů vybudovat, trvající déle pokaždé, dokud budete mít nižší krevní tlak po celý den. Není to stojí za příjemných 15 minut denně?

LEAVE A REPLY