Low-Kalorie, Strava: Výhody, Nevýhody a Některé Praktické Aspekty

Different Kind Of Foods with Number of Calories

Každý, kdo někdy zkoušel zhubnout s nízkokalorickou dietu, ví, že tato strava je velmi efektivní, ale na začátku pouze, a, bohužel, to je prakticky nemožné udržet dosažené výsledky. V mnoha případech se váha vrátí rychle po opuštění stravy.

Proč se to stane?

Denní příjem člověka se rovná asi 2,500-2,800 kalorií. S low-kalorické stravy bychom měli snížit množství spotřebované kalorie, jak zhubnout. Například, když jsme se snížit naši příjem na 1900-2000 dolarů, budeme vytvářet nedostatek 600 kalorií. Je logické, že náš organismus, který si zvykne na příjem 2,500-2,800 kalorií, trpí nedostatkem kalorií, a bude se snažit kompenzovat to s vlastní akcie, zejména s tělesného tuku. Tak, snížení množství kalorií nevyhnutelně vede k nárůstu tělesné hmotnosti.

Bohužel na nějakou chvíli (individuálně pro každého) procesu dalšího hubnutí přijde na jeho konci, a to navzdory přísné následující dietu.

Proč se to stane? Poté, co náš organismus se začal získat pouze 1,900-2200 za den, to se přizpůsobí, že příjem a využívá ji efektivněji, jako výsledek, vaše váha se stává opět stabilní. Pak se věci jdou od špatného k horšímu. Jsme stoicky držet dietu, ale naše váha jde nahoru. Hrozné! Musíme jíst méně, ale naše váha roste.

Jaký je důvod?

Je to docela jednoduché. Omezení v našem dávky vyvolalo přežití systému našeho organismu. To se používá ke snížení dodávky energie a vyrovnává jeho spotřeba se přijaté energie. I když jsme se snížit příjem pro dalších 300 kalorií denně, náš organismus se přizpůsobí na to, jak dobře. Podvýživa organismu, zvyšuje jeho odolnost vůči proces.

Pokud jste někdy zkoušeli low-kalorické stravy, víš moc dobře, že každá malá odchylka od ní, jako jsou Den Díkůvzdání, může způsobit přibírání na 4-7 liber za jediný den, ztratit které jste strávili několik týdnů. Pokud vám chybí jedno jídlo, váš organismus padá do paniky. A můžete si být jisti, že další jídlo bude až za chyběla energie, a to je skladem v každém případě.

Measuring Glucose

Low-kalorické stravy má tři po sobě jdoucí fáze: ztráta hmotnosti, stabilizaci hmotnosti a obnovení hmotnosti. Zatímco každý další pokus, jak zhubnout s low-kalorické stravy bude méně efektivní, než ten předchozí. Pamatuješ si, že vaše váha je zaznamenána v genech, ne?

Michela Montignac, známý odborník na výživu, který ve svých knihách ukázal na výše zmíněné nedostatky nízkokalorické diety. Nebudu sporu názor, že prominentní mezinárodní výkonný pro NÁS farmaceutický průmysl. Jediná poznámka je o jeho dědičná obezita: on následoval svého otce a trpěl nadváhou v jeho mládí. To naznačuje, že on vyvinul jeho slavné metoda pro lidi, kteří trpí obezitou a jen kvůli nim.

Co se týče mě, nemám žádné “špatné” dědičnost a mám zkušenosti z mé vlastní s low-kalorické stravy.

To nemůže být definována buď úspěch nebo neúspěch. Nechtěl jsem skočit do stravy jako do studené řeky, ale snížila množství kalorií postupně. V prvních třech měsících jsem ztratil 26 lb. To překročil moje očekávání, a já jsem zvedl kalorií v jídle. Proces šel pomaleji, prakticky, hmotnost zůstala na stejné úrovni. Byly dny, kdy jsem získal i 3 lb, ale to bylo nic ve srovnání se ztrátou 26. Takže, udržování přiměřené low-kalorické stravy (bez hladu mdloby) držel jsem váhu téměř 2 roky. Pokud jsem překročil množství kalorií jeden den, další den půstu.

Musím poznamenat, že všechny low-kalorické stravy vyžaduje silnou sebekázeň. Doslova, předtím, než otevřete ústa, budete muset vypočítat, kolik kalorií, které se chystáte dát do to. Další vývoj v životě zabránily mi držet dietu a na svou dřívější váhu, kterou jsem téměř zapomněla, se vrátil za méně než 6 týdnů. Bohužel i alack!

Low Calorie DietV každém případě, pokud se rozhodnete následovat tuto cestu bojovat s nadbytkem vaší hmotnosti, přeji vám trpělivost a sílu vůle, trpělivost při výpočtu kalorií a sílu vůle, aby držet dietu. Měli byste si uvědomit, že organismus každého člověka je přísně individuální. Byste měli zkusit a vidět výsledky, aby se na závěr na dietu. Nejúčinnější dieta je přiměřená strava (tady souhlasím s Mo. Montignac), i když jde o low-kalorické stravy. Nedívejte se kolem sebe, ale poslouchejte svůj organismus. V případě, že strava pomohl jeden z vašich přátel, to neznamená, že to bude efektivní pro vás.

LEAVE A REPLY